Akordi

Cik ātrā laikā ir iespējams apgūt ģitārspēli?

Apgūstot jaunu mūzikas instrumentu, atceries, ka pašā sākumā ir jāapbruņojas ar pacietību. Ja Tev piemīt pacietība un mērķtiecība, jebkuras jaunas prasmes apgūšana neliksies tik sarežģīta, turklāt, šīs īpašības palīdzēs ātrāk sasniegt labus rezultātus. Katram muzikalitātes līmenis var būt atšķirīgs, līdz ar to nebēdā, ja nāksies mazliet piespiesties, līdz varēsi nospēlēt pirmo skaņdarbu.

Lai apgūtu ģitāras spēli, ir jāiegulda daudz laika. Pat vienkāršākie akordi apgūstami ilga treniņa procesā. Sarežģītāki akordi iemācāmi ar ģitāras skolotāja palīdzību. 1-2 mēnešu laikā ir iespējams iemācīties vieglas dziesmas, kurās tiek izmantoti vien daži ģitāras akordi. Tās var būt dziesmas, kurās akordi tiek strinkšķināti, pamatu balstot uz vienas stīgas un neveicot straujas akordu maiņas darbības uz pilnīgi citām stīgām.

Dziesmu akordi un to spēlēšana

Kad ne tikai ir apgūti akordi ģitārai , bet esi iemācījies arī instrumentu noskaņot, izmēģini pāris vienkāršāko melodiju kombinācijas. Dziesmu teksti un akordi atrodami dažādās ģitārspēles mācību grāmatās. Tāpat tās ir iespējams iegādāties un lejuplādēt internetā. Latviešu dziesmu akordi atrodami mājaslapā www.akordi.lv  .

Vairākās mācību grāmatās, kurās aprakstītas akordu apgūšanas tehnikas, ir iespējams iemācīties arī dziesmas uz citiem instrumentiem. Viens no tādiem ir kokle. Kokles akordi pēc uzbūves līdzīgi kā akordi ģitāristiem un arī to izpildīšana daudz neatšķiras. Tas nozīmē, ka spēlētājiem, kuri ir apguvuši vismaz vienu instrumentu, ir vieglāk iemācīties cita instrumenta spēli, jo akordu apzīmējumi neatšķiras.

Vai ģitārspēli var apgūt cilvēki bez muzikālās izglītības un talanta?

Talants ir nozīmīgs, taču noteikti ne noteicošais faktors.  Mazāk talantīgs ģitārists, kurš savas ģitārspēles attīstībā iegulda daudz darba un bieži trenējas, ļoti iespējams šo instrumentu spēlēs labāk par talantīgu mūziķi, kurš savas prasmes neattīsta.

Mācoties spēlēt ģitāru būs jāapgūst pilnīgi jaunas, iespējams, neierastas pirkstu un roku kustības. Ģitāristi izmanto tādus roku muskuļus, kurus ikdienā parasts cilvēks neizmanto. Turklāt iesākumā tik ļoti nogurdinošajiem roku muskuļu vingrinājumiem klāt nāk koordinācijas treniņš, kas ģitāristiem ir ļoti svarīgs tieši melodiju un dziesmu spēlēšanai, kas balstīti uz akordiem. Un vienīgais veids, kā visu šo apgūt ir regulāri trenējoties. Tikai tā ir iespējams panākt pozitīvu progresu un ātrāk iemācīties labi spēlēt ģitāru.

Nežēlo laiku treniņiem

Eksperti ir izstrādājuši tabulu, kurā var redzēt, kādā līmenī nonāk vidējas klases ģitāras spēlētājs, kurš regulāri apgūst jaunas tehnikas un akordu kombinācijas:

  •       Pirmajā mēnesī iespējams apgūt ģitārspēles pamatus un akordu kombinācijas
  •       Otrajā mēnesī akordu kombinācijas var kombinēt dažādos veidos un tehnikās
  •       Trešajā mēnesī iespējams jau nospēlēt dziesmas un melodijas, kuras balstās uz pamata akordiem
  •       Ceturtajā mēnesī iespējams apgūt jau grūtākus skaņdarbus, kuru izpildīšana prasa sarežģītāku tehnikas pielietojumu
  •       Trenējoties vienu gadu, jaunais ģitārists visticamāk pratīs nospēlēt lielāko daļu pasaulē pazīstamo melodiju un dziesmu dažādos mūzikas stilos
  •       Pēc diviem gadiem ģitārists jau spēj nospēlēt lielāko daļu dziesmu un apgūt tās daudz ātrāk, kā tas bija pašā sākumā
  •       Pēc trim gadiem kārtīga treniņa ģitārists spēs improvizēt uz instrumenta. Tiesa, lai to darītu, ir jāapgūst arī ģitāras teorija. Labākai improvizācijas apguvei iesakām pamācīties pie pieredzējuša pasniedzēja.
  •       Pēc pieciem gadiem ģitāras spēlētājs var nospēlēt visu, ko vēlas
  •       Pēc desmit gadiem kārtīga ģitārspēles treniņa, spēlētājs, iespējams, sapratīs, ka vēlas apgūt vēl vairāk un papildinās savu ģitāras kolekciju ar arvien jauniem instrumentiem.