Dāvana ar stilu – T-krekls ar dinozauru

Mūzikas faniem patīk fanu krekli, jo tas ir stilīgs veids, kā reprezentēt savas intereses un vienlaikus arī atbalstīt savus iemīļotos mūziķus. Lai arī katra iecienītā mūziķa un grupas krekli ātri vien var pārņemt skapja saturu, vienus fanu t-kreklus jau ikdienā nevalkāsi. 

Ikviena drēbju skapī ir nepieciešama dažādība, kas apkārtējiem parādīs arī citas intereses un tavu draudzīgo personību. Ne jau kurš katrs krekls spēj stāties blakus fanu krekliem, tāpēc ir labi atrast tādu t-kreklus, kas labi iederēsies un būs oriģināli, kā, piemēram, krekli ar dinozauriem.

Tā ir lieliska dāvana, ko uzdāvināt dzimšanas dienā saviem draugiem un tuviniekiem – īpaši tad, ja viņi ikdienā valkā tieši interesantus t-kreklus. Tā tomēr ir viena no galvenajām drēbju skapja nepieciešamībām, jo tos tik viegli saskaņot ar citiem apģērba gabaliem.

Oriģināli t-krekli ar dinozauriem

Parasti t-krekli joprojām ir lielisks apģērba gabals, ko pieskaņot pie citām drēbēm bez īpašām problēmām. Tomēr, izvēloties parastu t-kreklu, kāds akcents ir jāizceļ citā apģērba gabalā vai aksesuārā. Tāpēc vislabāk ir izvēlēties foršu, interesantu t-kreklu, kas izceļās. Par piemēru šajā rakstā minēsim t-kreklu ar dinozauriem.

Cik mums zināms uz pasaules senākās milzu būtnes jeb dinozauri sāk palikt ar vien populārāki. Tie savu ceļu uz slavu sākuši izpelnīties ap astoņdesmitajiem gadiem, kad tika atrasts līdz šim vēl lielākais T-Rex dinozaurs. Tad arī bieži vien to sāka rādīt dažādās filmās, multenēs un visādi citādi popularizēt popkultūrā.

Dinozauri ir bijušas baisas un varenas būtnes, un tieši šāda simbolika piemīt šo dzīvnieku attēlotajiem aksesuāriem un apģērbiem. Dinozauru t-krekls ir ne vien oriģināls un interesants apģērbs, bet arī izcels tavu personību – balstoties uz to, kādu kreklu izvēlēsies.

T-krekli interneta veikalā

Mūsdienās, kā jau visu citu, arī apģērbu ērti iespējams iegādāties internetā. Nav jātērē laiks dodoties uz veikaliem, stāvot garās rindās un vēl, sliktākajā gadījumā, ilgi meklējot īsto izmēru milzu drēbju kaudzē. Interneta veikali ir parocīgi, ātri pārskatāmi un pieejami. Iepirkšanās internetā ir lielisks veids, kā ātri sarūpēt dāvanas vairākiem cilvēkiem. 

Lieliska dāvana draugiem

Jautrs un stilīgs t-krekls ir forša dāvana draugiem svētkos. Bieži vien apģērbs ir dāvana, ko grūtāk kādam uzdāvināt, jo bail netrapīt ar pareizo izmēru. Tad nu t-krekli šo izvēli visai labi atvieglo, jo nav tik daudz variācijas un līdz ar to – arī iespēja trāpīt tieši mērķī ir lielāka. Izmēru lielāki t-krekli pat ir modē! 

Runājot par t-kreklu ar dinozauru logo vai zīmējumu, tos iespējams iegādāties TeeRex Shirts interneta veikalā. Tie ir visai plašā piedāvājumā un ar gaumīgu dizainu. Krekli pieejami baltā, melnā un pelēkā krāsā ar dažādām dinozauru dizainu variācijām. Turklāt papildus krekliem pieejami arī citu veidi krekli, krekli ar garām rokām, džemperi un cepures.

Tā ir lieliska dāvana, kas liks pasmaidīt un cilvēku pūlī izcelties ar gaumīgu, bet foršu t-kreklu. Citas dāvanu idejas vari pameklēt portālā FromMe.lv dāvanas, kur tiek piedāvātas dāvanu kartes gan apģērbam, gan arī atpūtai, veselībai un skaistumam.

Lai izdodas atrast foršu un oriģinālu dāvanu draugiem un tuviniekiem svētkiem!

Kādu ģitāru izvēlēties iesācējam?

Pirmā instrumenta iegādei var būt mazliet mulsinoša, jo visiem mūzikas instrumentiem ir tik daudz dažādu marku un modeļu.

Ja pērkat savu pirmo ģitāru, jums būs jāizvēlas, piemēram, kāda izmēra ģitāru iegādāties, izlemjot, vai izvēlēties akustisko vai elektrisko, vai ieguldīt jaunu vai lietotu instrumentu. Kaut arī ir daudz aspekti, kas var ietekmēt jūsu lēmumu, vissvarīgākais ir atrast ģitāru, kas jums izklausās labi, izskatās labi un jūtaties labi to spēlējam.

Pieejami neskaitāmi ģitāru stili, un katram ir sava personība un gaume. Instrumentam galvenokārt vajadzētu iedvesmot jūs un radīt vēlmi praktizēties biežāk. Sākot ar izvēli starp veidiem un stiliem un beidzot ar izvēli starp ģitāras izmēriem, šī ģitāras pirkšanas rokasgrāmata palīdzēs vienkāršot labāko iesācēju ģitāru.

Kāda veida ģitāra ir piemērota tieši Jums?

Viss biežāk tās ir nepārtrauktas debates par to, vai par pirmo ģitāru būtu jāiegūst akustiskā vai elektriskā ģitāra. Īsāk sakot, ir divas galvenās ģitāru kategorijas, no kurām varat izvēlēties:

Akustiskās ģitāras
Akustiskās ģitāras izmanto tikai akustiskos līdzekļus, lai nodotu savu stīgu vibrācijas enerģiju skaņas radīšanai. Būtībā notiek tas, ka stīgas vibrācija tiek nodota ģitāras korpusā, tur esošā tukšā vieta pastiprina iegūto skaņu, kas tiek izlaista caur skaņas caurumu.

Jūs varat kategorizēt akustiskās ģitāras tālāk:

Klasiskās neilona stīgas ģitāras
Tērauda stīgu akustiskās ģitāras
Šie 2 apakštipi rada pilnīgi atšķirīgu toni, un jūs tos atskaņojat arī mazliet savādāk.

Elektriskās ģitāras
Elektriskās ģitāras izmanto pikapu, lai tās stīgu vibrāciju pārvērstu elektriskos impulsos. Šis signāls tiek nosūtīts uz pastiprinātāju, kur tiek pastiprināts signāla stiprums, nevis uz skaļruni.

Ir burtiski tūkstošiem dažādu akustisko un elektrisko ģitāru, tāpēc tās izvēle var būt nedaudz sarežģīta.

Vai iesācējiem ir labāks akustiskais vai elektriskais?

Elektriskās ģitāras ir vieglāk spēlēt to vieglāko stīgu dēļ, taču, ja jūs sākotnēji mācīsities uz akustikas, jūs būsiet labāks ģitārists

Ja joprojām neesat pārliecināts, pajautājiet sev: “Kāda mūzika man patīk?”. Iegūstiet ģitāras veidu, kas atbilst jūsu muzikālajai gaumei, ar to nevarat kļūdīties.

Līzinga kalkulators – aprēķini, uzzini un izvēlies gudri!

Saplīsusi sadzīves tehnika vai vēlies jaunu automašīnu? Lielisks palīgs šāda veida izdevumos, protams, ir pašu veidoties iekrājumi. Bet ko darīt, ja ar to vien ir par maz? Palīdzība, visticamāk, būs jālūdz citiem. Lai nenāktos aizņemties no tuviniekiem vai draugiem, vairāki aizdevēji piedāvā iespēju pie viņiem līzingā aizņemties naudu, bet vairāki pircēji – ar kredītdevēju starpniecību līzingu ņemt tieši pie viņiem preces iegādes brīdī. Bet kas galu galā ir līzings un ko par to der atcerēties? Par to uzzini raksta turpinājumā, noskaidrojot arī to, kā līzinga kalkulators var atvieglot īstā aizdevēja izvēli!

Arī tad, ja šajā brīdī pašam būtu iespējams iegādāties vēlamo automašīnu, motociklu vai kādu preci, cilvēki nereti izvēlas ņemt līzingu, jo tas ļauj šo naudas summu maksāt pakāpeniski, nevis vienā dienā, iegādājoties vēlamo, tādējādi neradot tik lielu iztrūkuu budžetā pavisam īsā laikā.

Viss, kas jāzina par līzingu

Līzingus iedala divos veidos – finanšu līzings un operatīvais līzings, ko var saukt arī par nomu. Katrs no tiem ir ar saviem noteikumiem.

 1. Finanšu līzinga gadījumā pēc visas naudas summas atmaksas līzingā iegādātais objekts automātiski nonāk līzinga slēdzēja īpašumā, un  nav nepieciešams atpirkt to no līzinga izsniedzēja. 
 2. Operatīvā līzinga gadījumā ir nedaudz sarežģītāk. Slēdzot šāda veida līzingu, pēc nomaksas pastāv veselas četras iespējas:
 • pagarināt līgumu ar līzinga izsniedzēju, kā rezultātā turpinās konkrēta priekšmeta noma no līzinga izsniedzēja;
 • izpirkt objektu no līzinga izsniedzēja, un tādā gadījumā nepieciešams abām pusēm vienoties par konkrētu summu, kuru līzinga devējam atmaksā līzinga ņēmējs, un pēc šīs summas atmaksas prece nonāk līzinga ņēmēja īpašumā;
 • nodot savas izpirkuma tiesības kādai citai personai, ko iespējams darīt līzinga ņēmējam, ja viņš pats nevēlas ne turpināt lietot preci, ne to atpirkt no līzinga izsniedzēja;
 • atdot preci līzinga sniedzējam, tādējādi pārtraucot sadarbību un neturpinot veikt maksājumus. 

Bet kādus līzingus biežāk izvēlas ņemt privātpersonas? Lasi un uzzini raksta turpinājumā!

Līzingu veidi – kas pieejams?

Līzingu izmanto, lai iegādātos preces, kuras nav ar pašu līdzekļiem iespējams nopirkt. Kādi līzingu veidi pastāv?

 • Līzings auto iegādei. 
 • Līzings motocikla iegādei. 

Visu veidu līzingiem ir pieejami kalkulatori internetā, lai varētu saprast, ar kādiem izdevumiem jārēķinās ik mēnesi un kurš līzinga sniedzējs varētu būt piemērotākais, lai nenāktos pārmaksāt.

Līzinga kalkulators – uzzini, kā to izmantot!

Līzinga kalkulators privātpersonām ir pieejams dažādās mājaslapās. Ko šādos kalkulatoros jāievada un kā tos lietot?

 1. No sākuma jāatrod mājaslapa, kurā šādu kalkulatoru piedāvā izmantot. Piemēram, tie pieejami dažādu banku mājaslapās.
 2. Nepieciešams ievadīt kalkulatorā prasītos skaitļus – procentu likmi gadā, aizņēmuma kopējo summu, maksājumu termiņu, pirmo iemaksu procentu vai eiro vērtībā, kā arī, protams, līzinga veidu (operatīvais līzings vai finanšu līzings).
 3. Jāiepazīstas ar informāciju un jāsalīdzina izdevumi pie dažādiem līzinga izsniedzējiem. 

Ar kalkulatora palīdzību var noskaidrot, kāda ir līzinga finansējuma summa, ikmēneša maksājumu apjomu, komisijas maksu par dokumentu nokārtošanu, kā arī kopējo maksājumu summu visā līzinga apmaksas periodā. 

Esi vērīgs un izvēlies nepārmaksāt, tādējādi ietaupot līdzekļus! Līzinga kalkulators – tas ir palīgs šāda veida aizņēmuma izvēlei, ļaujot salīdzināt kredītdevēju piedāvājumu. Aprekins.lv sagatavotā informācija ļauj palīdzēt saprast, kādu informāciju sniedz kalkulators, un tagad pienācis laiks Tev izvēlēties līzinga sniedzēju gudri, izmantojot līzinga kalkulatoru!

Investīcijas – viss, kas par tām jāzina!

Investēšana kāda uzņēmuma izveidē vai preču realizācijā – tās mūsdienās ir visbiežāk apspriestās investīcijas finanšu nozarē. Taču ko darīt, ja esi nolēmis investēt, bet Tev trūkst zināšanu par to, kādas investīcijas eksistē un kā rīkoties, lai ilgtermiņā būtu galvenais ieguvējs? Par to un citu interesanto, kas saistīts ar investīcijām, lasi un uzzini raksta turpinājumā!

Investīcijas definīcija rašanās un pirmavoti skaidroti vairākos veidos, taču viena konkrēta pieņēmuma nav. Ko liecina vēstures fakti?

Investīciju rašanās

Pastāv divu veidu definīcijas, las liecina par investīciju iespējamo izcelsmi:

 • tradicionālā. Šādu definīciju zinām joprojām, tā nosaka, ka investīcijas ir līdzekļi, kas mērāmi naudā, īpašumā vai vērtspapīros un tiek ieguldīti konkrētu darbību objektos, piemēram, uzņēmējdarbībā, ar mērķi palielināt ienākumus, gūstot lielāku peļņu.
 • Keina. Dž. Keins 20. Gadsimta 30. Gados investīcijām sniedza citādāka veida definīciju, tos dēvējot par ietaupījumiem. Tādējādi viņa izvirzītajā definīcijā tika apgalvots, ka, veicot investīcijas, daļa no gūtās peļņas ir jāietaupa nevis jānovirza citiem mērķiem, piemēram, lai pelnītu vēl vairāk, tādējādi nodrošinoties, ja kādreiz mainās finansiālā situācija.

Tā tas saglabājies līdz mūsdienām, apvienojot abas definīcijas – ja tiek ieguldīti līdzekļi ar mērķi gūt lielāku peļņu, ir jābūt drošam, ka pašam ar atlikušajiem līdzekļiem pietiks, lai ikdienā izdzīvotu. Investīcijas nav iespējamas situācijās, kad piemeklējušas finansiālas neveiksmes.

Investīcijas un to veidi

Iedalot investīcijas pēc to stratēģiskā mērķa, tās tiek sauktas par tiešajām un netiešajām investīcijām. Ja tiešās investīcijas tiek veiktas ar mērķi piedalīties konkrētā uzņēmuma pārvaldīšanā un regulāri sekot izmaiņām, tad netiešo investīciju rezultātā investētājs iegulda līdzekļus, bet nekādi neietekmē darbību. Bet kā zināt, kur iespējams investēt? Par to lasi raksta turpinājumā un uzzini!

Kur investēt?

Investēt iespējams teju jebkur, no pavisam vienkāršām lietām līdz par vērtīgiem darījumiem. Ko cilvēki visbiežāk izvēlas?

 1. Pensijas. Pensiju 3. līmenī nereti izvēlas investēt plašs sabiedrības loks, jo tas ļauj radīt drošības spilvenu nākotnes situācijām.
 2. Bizness. Vizbiežākais investīciju veids – investēt paša, kaimiņa, drauga vai radinieka uzņēmumā, nereti piedaloties arī uzņēmuma darba plānošanā.
 3. Nekustamais īpašums un meži. Mūsdienās, mainoties finansiālajai situācijai valsts un pasaules līmenī, nereti rodas situācijas, kad izdevīgi ir investēt mežos un nekustamajos īpašumos, kas vēlāk var nest peļņu.
 4. Fondi un akcijas. Šādu investīcijas veidu izvēlas salīdzinoši šaurāks cilvēku loks, jo ne visi zina, kā saprast, kur ir izdevīgi ieguldīt, bet kur nē.

Šie ir daži no biežāk lietotajiem investīciju veidiem. Protams, tam pievienojas arī dzīvības apdrošināšana, attīstība, ko saista ar jaunu zināšanu ieguvi, un ieguldīšana vērtspapīros vai zeltā, papildinot investīciju klāstu. Raksta noslēgumā lasi un uzzini, kas ietekmē investīcijas!

Investīciju kāpumi un kritumi – kas ietekmē?

Lai investīcijas izdotos, nepieciešams tās veikt pareizajos laika posmos, kad visi galvenie kritēriji, kas tās ietekmē, uzrādītu pozitīvus rādītājus. Kas, galvenokārt, ietekmē investēšanas iespējas un tās efektivitāti?

 1. Ekonomiskā situācija gan kopējā tirgū, gan valstī, kurā tiek veikta investīcija.
 2. Pieprasījuma un piedāvājuma savstarpējie rādītāji.
 3. Nodokļu likmes un kredīta procentu likmes valstī u.c.

Esi atbildīgs! Lai nenāktos vēlāk nožēlot nepareizi izdarīto izvēli, ieteicams rūpīgi izpētīt tirgu un saprast, vai esošajā situācijā investēšana ir pareizais risinājums. Protams, tas ir ieteicams, taču jāapzinās arī sava finansiālā situācija un jāizvērtē plusi un mīnusi!

7 pamata ģitāra akordi iesācējiem

Šajā ģitāras stundā jūs iemācīsieties 7 no vienkāršākajiem ģitāras akordiem iesācējiem. Šie sākums ģitāras akordi ir pirmie, kas katram ģitāristam vajadzētu mācīties. Tos dažreiz sauc par atvērtas pozīcijas akordiem, jo ​​tie tiek atskaņoti dažās ģitāras pirmajās fretēs un tajos ir vismaz viena atvērta virkne. Ja jūs meklējat viegli ģitāras akordus iesācējiem, tie ir tie, ar kuriem sākt.

Em-ģitāras akordi (E Minor Chord)


Em ir pirmais sākums ģitāras akordam, kas jums jāmācās. Tā ir viena no visvienkāršākajām ģitāras akordiem ne tikai tāpēc, ka tā ir vienkārša, bet gan tāpēc, ka tā tiek izmantota visu laiku dažādās dziesmās. Mazais m pēc E nozīmē nelielu. Domājiet par nepilngadīgajiem kā skaņas garšu.

Lai uzzinātu vairāk par ģitāras akordu diagrammu lasīšanu, pārliecinieties, vai šī nodarbība ir pieejama. Kā lasīt ģitāras akordu diagrammas

C ģitāras akordi (C Major Chord)

Otrā pamata iesācēja ģitāras akorde, kas jums jāiemācās, ir C vai C. Akorda nosaukumā jums nav jāsaka „galvenais”. Ja jūs vienkārši sakāt C akordu, tas ir pieņemts, ka tas ir galvenais akords. Vēlaties tikai pārspēt piecas galvenās virknes (tas nozīmē, ka vislielākās skan 5 stīgas, nevis to attiecības ar grīdu). Ģitāras akordu diagrammā X ir ne spēlēt šo virkni, ne izslēgt to.
Lai iegūtu vairāk palīdzības, kā iegūt pareizo pozīciju šiem ģitāras akordiem, pārbaudiet manu Guitar Chord Help nodarbību.

Praktizējošo ģitāru akordu treniņi

Jums ir 2 lietas, kas jums ir jādarbojas, kad jūs uzzināsiet šos jaunos ģitāras akordus.

1. Atskaņojiet akorda piezīmes, pārliecinoties, ka visas piezīmes ir skaņas.

2. Veikt pārslēgšanos starp dažādiem akordiem, saglabājot vienmērīgu sitienu. Mēģiniet neapstāties, mērķis ir iemācīties pārslēgties starp akordiem, lai iegūtu vislabāko skaņu (bez apstāšanās). Izlabojiet visas problēmas, kādas jums rodas.

Galvenās ģitāra akordi

Labākais veids, kā sākt šos iesācēju ģitāras akordus, vispirms ir ar dažiem pamata akordiem. Akordu kustība ir tikai kopīga akordu kombinācija.

Ar visām ģitāras akordu galvenajām kustībām šajā ģitāras stundā rīkojieties šādi.

1. Strum tikai uz katra pasākuma 1. Tas dod jums daudz laika, lai nokļūtu nākamajā akordā.

2. Tālāk mēģiniet strādāt tikai uz 1. un 3. sitieniem.

3. Visbeidzot, pārspēj visus 4 sitienus.

Mēģiniet tos praktizēt ar metronomu, lai palīdzētu jums saglabāt vienmērīgu laiku.