Kādu ģitāru izvēlēties iesācējam?

Pirmā instrumenta iegādei var būt mazliet mulsinoša, jo visiem mūzikas instrumentiem ir tik daudz dažādu marku un modeļu.

Ja pērkat savu pirmo ģitāru, jums būs jāizvēlas, piemēram, kāda izmēra ģitāru iegādāties, izlemjot, vai izvēlēties akustisko vai elektrisko, vai ieguldīt jaunu vai lietotu instrumentu. Kaut arī ir daudz aspekti, kas var ietekmēt jūsu lēmumu, vissvarīgākais ir atrast ģitāru, kas jums izklausās labi, izskatās labi un jūtaties labi to spēlējam.

Pieejami neskaitāmi ģitāru stili, un katram ir sava personība un gaume. Instrumentam galvenokārt vajadzētu iedvesmot jūs un radīt vēlmi praktizēties biežāk. Sākot ar izvēli starp veidiem un stiliem un beidzot ar izvēli starp ģitāras izmēriem, šī ģitāras pirkšanas rokasgrāmata palīdzēs vienkāršot labāko iesācēju ģitāru.

Kāda veida ģitāra ir piemērota tieši Jums?

Viss biežāk tās ir nepārtrauktas debates par to, vai par pirmo ģitāru būtu jāiegūst akustiskā vai elektriskā ģitāra. Īsāk sakot, ir divas galvenās ģitāru kategorijas, no kurām varat izvēlēties:

Akustiskās ģitāras
Akustiskās ģitāras izmanto tikai akustiskos līdzekļus, lai nodotu savu stīgu vibrācijas enerģiju skaņas radīšanai. Būtībā notiek tas, ka stīgas vibrācija tiek nodota ģitāras korpusā, tur esošā tukšā vieta pastiprina iegūto skaņu, kas tiek izlaista caur skaņas caurumu.

Jūs varat kategorizēt akustiskās ģitāras tālāk:

Klasiskās neilona stīgas ģitāras
Tērauda stīgu akustiskās ģitāras
Šie 2 apakštipi rada pilnīgi atšķirīgu toni, un jūs tos atskaņojat arī mazliet savādāk.

Elektriskās ģitāras
Elektriskās ģitāras izmanto pikapu, lai tās stīgu vibrāciju pārvērstu elektriskos impulsos. Šis signāls tiek nosūtīts uz pastiprinātāju, kur tiek pastiprināts signāla stiprums, nevis uz skaļruni.

Ir burtiski tūkstošiem dažādu akustisko un elektrisko ģitāru, tāpēc tās izvēle var būt nedaudz sarežģīta.

Vai iesācējiem ir labāks akustiskais vai elektriskais?

Elektriskās ģitāras ir vieglāk spēlēt to vieglāko stīgu dēļ, taču, ja jūs sākotnēji mācīsities uz akustikas, jūs būsiet labāks ģitārists

Ja joprojām neesat pārliecināts, pajautājiet sev: “Kāda mūzika man patīk?”. Iegūstiet ģitāras veidu, kas atbilst jūsu muzikālajai gaumei, ar to nevarat kļūdīties.